Jste zde

Domů

Aktuality sekce pěší turistiky

Již po padesáté připravili pořadatelé z KČT Lanškroun tento dálkový pochod s trasami pro pěší i cyklisty. Jeho součástí byl na kratších trasách pro rodiče s dětmi připraven Pohádkový les a také běh na 15 km. Slavnostní zahájení proběhlo na náměstí v Lanškrouně. Na tribuně se představili starosta města Mgr. Radim Vetchý, zástupci Krajského úřadu Pardubického kraje a zástupci družebních měst z Polska, Slovenska, Maďarska a Itálie Nechyběli pořadatelé akce a za KČT byl přítomen předseda Mgr. V. Chvátal.

Obrázek uživatele admin

 

V Sokolově při turistické akci Letní sraz turistů KČT se uskutečnilo v pátek 6.7.2018 první jednání sekce pěší turistiky PR KČT v novém volebním období.

Obrázek uživatele admin

Zápis ze schůze na DPP Za posledním puchýřem v Bučovicích ke stažení ve formátu pdf zde

Obrázek uživatele zikova
Obrázek uživatele zikova

Pozvánka na seminář zástupců pěší turistiky z oblastí či krajů KČT ke stažení ve formátu pdf zde

Obrázek uživatele zikova

2. ročník Mezinárodní letního srazu turistů / ČR, SR, Maďarska, Slovenska/ připravili turisté ze SR / RR KST Topolčany za spolupráce  s oddíly KST v regionu /Centrum dění bylo rekreačním areálu Duchoňka. Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci všech turistických spolků a místní samosprávy, taktéž na ukončení kdy byla pořadatelská štafeta předaná turistům z Maďarska. Pro účastníky pořadatele připravili pěší a cyklotrasy v okolí srazu a samozřejmostí byl doprovodný program. Zúčastnilo přes 900 turistů z nichž většina byla domácích.

Obrázek uživatele zikova

Ve dnech 17 -19.11.2017 se uskuteční v Bučovicích tradiční  pěší turistická akce na závěr sezóny DP“ Poslední puchýř 2017“ -46 ročník. Pořadatelem je KČT odbor Bučovice. Více informací získáte na www.poslední puchýř.cz. V rámci této akce pořádá v pátek 17.11.2017 seminář zástupců pěší turistiky z oblastí či krajů KČT. V rámci jednání, které  bude probíhat v salónku hotelu Arkáda bude pořadatelem zajištěna večere, ubytování každý z účastníků zajišťuje sám u pořadatele- bude uhrazeno.

Obrázek uživatele zikova

Oslavy „130 let KČT“ a „100 let republiky“

Obrázek uživatele admin

Tradiční seminář uspořádala sekce pěší turistiky PR KČT, přítomni byli zástupci ze všech oblastí či krajů KČT dále zástupci ústředí KČT a hosté z KST. Jednání řídil místopředseda KČT Zdeněk Cabalka . Na úvod bylo dáno slovo k prezentaci nového vydavatele časopisu Turista, dále zástupci organizačního štábu oslav 100 let republiky a 130let KČT. Následovali další body jednání: přivítání pořadatele tradiční akce DP“Poslední puchýř „ v Lázních Bělohrad.

Obrázek uživatele zikova

který se uskuteční v Lázních Bělohrad v pátek  18. Listopadu 2016 od 18:15 hod. Lázeňský hotel -salónek ,nám. K.V.Raise 

 

Pozvánka

Obrázek uživatele zikova

Zástupci SCPT se zúčastnili 53. Setkání čtenářů časopisu Krásy Slovenska ve dnech 27. – 29.5.2016. Před 95 roky v roku 1921 vznikl tento časopis Krásy Slovenska, dodnes nejstarší kontinuálně vycházející časopis na Slovensku. Setkání se uskutečňuje každý rok jinde. Letos bylo zázemí ve Staré Turé a sobotní výstup na Velkou Javorinu.

Obrázek uživatele zikova

Odložte v labyrintáriu zámku Loučeň své nepřirozené a zdravotně závadné boty a s nimi i stud. Vyzkoušejte nový životní styl naboso a novou formu zdravé, pohodové a zajímavé turistiky – turistiku naboso a využijte k ní své nohy, 6 milionů let vyvíjené mistrovské dílo evoluce. Odnesete si mnoho poznatků a zážitků … a boty v ruce.

 

Obrázek uživatele zikova

Bosé akce

 

Obrázek uživatele zikova

Dne 19.3.2016 se sekce sešla k jednání při příležitosti konání 15. ročníku pochodu Za jarním sluníčkem. Jednání se konalo v sídle KČT v Revoluční ulici. Zápis ke stažení ve formátu pdf zde.

Obrázek uživatele zikova
13.-15.11.2015 se ve Znojmě a okolí uskutečnil tradiční turistický pochod na závěr sezóny.Akci připravil KČT Kudrna Brno, KČT Jihomoravská oblast  ve spolupráci s KČT Znojmo a KČT Gymnázium Znojmo a cykloturistů Cyklo klub Kučera Znojmo.  Záštitu nad akcí převzali starosta města Znojma Ing. Gabrhela a hejtman Jimoravského kraje JUDr.Hašek.Pro účastníky pořadatelé připravili v pátek autobusové výlety po okolí ,  promítání,  besedy. V sobotu  hlavní  den akce se účastníci mohli vydat na trasy 15,30,40,50,55km pěšky a cyklotrasy 40-70km do NP Podyjí.
Obrázek uživatele zikova

Stránky

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy