Jste zde

Domů

Aktuality z Oblasti KČT Praha

Elektronická přihlašování - Oblast PRAHA

Obrázek uživatele admin

Vážení účastníci,

 

vzhledem k povodním v České republice dochází k přesunu termínu konání akce „Praha slaví 125 let KČT“. Nový termín oslav byl stanoven od 30. 8. do 1. 9. 2013.

Jako kompenzaci za tuto nepříjemnost pro Vás připravujeme rozšíření programu oslav. Rozšířený program oslav bude zveřejněn na stránkách akce během července 2013.

 

Štemlpmánie je soutěž probíhající během akce „Praha slaví 125 let KČT“, tj. od 30. srpna 2013 od 8.00 do 1. září 2013 do 13.00.
Štemplmánie je celopražským pokusem o rekord v počtu získaných razítek během jedné akce.

Piknik v Botanické

 

Přinášíme tiskovou zprávu pro pochod pořádaný Klubem českých turistů, odborem Vojty Náprstka 31. 12. 2012 "Silvestrovskou Prahou za historií - Novoroční čtyřlístek".

 

Tisková zpráva ke stažení v PDF.

V červnu 2013 (22. 6. - 30. 6. 2013) pořádá KČT Praha ve spolupráci s CK Hoška - Tour devítidenní zájezd na 13. olympidáu IVV VAL GARDENA do Itálie. Propozice k akci jsou zde ke stažení.

KČT Praha Karlov - oddíl Střelka vás zve v neděli 2. prosicnce 2012 od 13:00 do Hostivaře na Mikulášské putování za čertem Barnabášem.  Propozice v PDF.

Nová skládanka na měsíce prosinec 2012 až leden 2013 je tu! Stáhnout.

V rámci oslav let Infocentra KČT na Fügnerově náměstí jsme pro vás připravili 10km pochod 10 let Infocentra - 10 kilometrů Prahou 2. Propozice jsou ke stažení v detailu akce.

Připravili jsme pro vás novou skládanku na akci Prahou turistickou pro měsíce srpen a září. Z tohoto je patrné, že se přes prázdniny pochody v rámci toho cyklu nekonají a vy tak můžete nabrat sílu na srpen, zatímco my pro vás budeme připravovat další pochody! Skládanku na měsíce srpen a září 2012 si můžete stáhnout na našem webu prahouturistickou.cz. Pokud by vám ovšem pohyb chyběl, neváhejte se podívat na další akce Klubu, které naleznete v kalendáři akcí.

Ve dnech 30. srpna až 1. září 2013 proběhly v Praze za slunečného počasí oslavy založení Klubu českých turistů pod názvem „Praha slaví 125 let KČT“. Právě před 125 lety pánové František Čížek, Vilém Kurz a arch. Vratislav Pasovský oslovili českého buditele a vlastence Vojtu Náprstka s myšlenkou na založení turistického spolku s celostátní působností. Slovo dalo slovo a 11.června 1888 byl založen Klub českých turistů.

22. ročník pochodu Pochod k výročí otevření rozhledny na Petříně se letos koná 25. 8. 2012 v sobotu pod hlavičkou programové rady KČT Praha. Pochod je připomnkou toho, že Petřínská rozhledna byla vybudována z podnětu KČT a otevřena byla 20. 8. 1891. Propozice v pdf.

Přidali jsme skládanku na měsíc červen - stahujte zde.

10. června opět pořádáme akci "Pražské cyklostezky". Letošní trasa byla zvolena tak, že pojedeme více přírodou než městem. Podrobnosti jsou uvedeny v propozicích.

Stránky

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy