Jste zde

Domů

BĚŽECKÁ TURISTIKA 2019

Běžecká turistika 2019, plakát

KČT    Běžecká turistika KČT   Hervis sport

V rámci pochodu ZA JARNÍM SLUNÍČKEM v Praze odstartuje 23. března 2019 již 7. ročník projektu BĚŽECKÁ TURISTIKA.

Před samotným zahájením tohoto seriálu běhů děkuji všem pořadatelům za podporu projektu a za spolupráci při realizaci tras pro běžeckou turistiku v rámci „jejich“ pochodů v letošním roce a samozřejmě také hlavnímu partnerovi projektu firmě HERVIS sport za pomoc při propagaci akcí a za turistické ceny pro vylosované účastníky. Všem zájemcům – účastníkům akcí BĚŽECKÁ TURISTIKA, tzn. sportovcům i turistům přeji hezké zážitky a děkuji za jejich zájem a za aktivní účast.

BĚŽECKÁ TURISTIKA je doplňková aktivita v programu KČT. Představuje sportovní alternativu pro turisty a amatérské běžce, kteří nemají ambici porovnávat své výkony s ostatními a dosahovat nejlepších výsledků, ale kteří mají běh rádi a přináší jim radost a uspokojení. Cílem účastníků turistických běhů pořádaných v rámci vybraných turistických pochodů proto prvoplánově není dosažení nejrychlejšího času, ale absolvování trasy ve stanoveném časovém limitu, který účastníkovi dovolí, aby při relativně volném tempu registroval i turistické zajímavostí na trase. BĚŽECKÁ TURISTIKA je tedy turistickým během pro radost a zdraví na krátkých trasách rychlostí 1 km za 6 - 10 minut podle výškového profilu trasy.

Účast turistů na akcích zařazených do projektu BĚŽECKÁ TURISTIKA zatím nenarůstá nijak „masově“, ale přesto je dokladem toho, že běh je turistům blízký. Věříme, že tato organizační forma postupně přiláká i některé naše členy a také neorganizované běžce „hobíky“.

Na rok 2019 jsme s níže uvedenými pořadateli turistických pochodů domluveni, že v rámci jimi pořádaného pochodu bude připravena a propagována také trasa pro běžeckou turistiku v délce 8 až 15 km. 

Základním pravidlem je, že účastníci musí dodržet předepsanou trasu. Účastníci, kteří splní určený časový limit, budou zařazeni do slosování a mohou získat jednu z turistických cen od partnera projektu. V uplynulém roce to byl obvykle batoh, spacák, trekkingové hole nebo hole pro severskou chůzi (NW) od hlavního partnera projektu BĚŽECKÁ TURISTIKA firmy Hervis sport.

Propozice jednotlivých akcí budou postupně zveřejňovány na www.kct.cz

Udělejte si čas a přijďte na některou z akcí BĚŽECKÁ TURISTIKA 2019. 

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

1 23. 3. 2019 Za jarním sluníčkem Praha
2 30. 3. 2019 Za povidlovým koláčem Benešov
3 6. 4. 2019 Do Okoře bez oře Kralupy nad Vltavou
4 13. 4. 2019 Aprílová půlka Starý Bydžov
5 20. 4. 2019 Přerovský vandr Přerov
6 11. 5. 2019 Přes tři hrady Potštejn
7 11. 5. 2019 Májovým Chebskem Cheb
8 16. 6. 2019 Piknik v botanické Praha
9 7. 9. 2019 Havlíčkobrodská 50 Havlíčkův Brod
10  14. 9. 2019 Lanškrounská kopa Lanškroun
11 14. 9. 2019 Po stopách kocoura Mikeše Mnichovice
12 21. 9. 2019 Starostenská desítka Plesná u Chebu
13 31. 12. 2019 Silvestrovský běh na Loretu Cheb

Předem děkuji všem pořadatelům za spolupráci, firmě HERVIS sport za pomoc při propagaci akcí a za poskytnutí turistických cen a účastníkům běhů za přízeň.

Vratislav Chvátal, supervizor projektu

Obrázek uživatele chvatal

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy