Jste zde

Domů

Jarní prezentace Klubu českých turistů na 23. ročníku veletrhu Holiday World

Jarní prezentace Klubu českých turistů na 23. ročníku veletrhu Holiday World

PRAHA, 20. – 23. únor 2014: Klub českých turistů představil svoje jarní aktivity na Mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2014.

„S Klubem českých turistů můžete přivítat jaro pěšky, na kole i v běhu, s rodinou i s přáteli. Zapojit se můžete i do soutěže o ceny nebo přijít oslavit zásluhy Klubu českých turistů na odhalení pamětní desky na Petřínské rozhledně“, řekl nám generální sekretář Klubu českých turistů, pan Ing. Mojmír Nováček.

Klub českých turistů, společnost TRASA a Hotelový komplex AVALANCHE byly pozvány od společnosti Turistické známky na Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World 2014, kde jim byl rezervován vlastní stánek.

Největší zájem byl o akci „Za jarním sluníčkem“, kdy v sobotu 22. března 2014 proběhne již 13. ročník zahájení jarní sezóny. Výběr bude z cyklotrasy, pěší a běžecké trasy. Je možné si vybrat z pěti pěších tras. První turisté startují od 10 – 12 hod. ze Slunečného náměstí v Praze 13. Trasa je dlouhá 6 km, vede přes Lužiny – Luka – Centrální park – Hůrka a dá se projít i s kočárkem.

Druhá trasa startuje také od 10 – 12 hod., ale od Petřínské rozhledny. Trasa je dlouhá 8 km a je opět sjízdná i pro kočárky. Vede přes Petřín – Strahov – Landrovku – Motol – Hůrku.

Na třetí trase turisté startují od 9 – 12 hod. od vchodu do Kinského zahrady na Praze 5. Trasa je dlouhá 10 km a vede přes Nebozízek – Petřínskou rozhlednu – Strahovský stadion – Landrovku – Motol – Hůrku a dá se opět projít i s kočárkem.

Na čtvrté trase turisté startují od 8 – 10 hod. u metra „B“ Radlická na Praze 5. Trasa je dlouhá 15 km a vede přes Dívčí hrady – Prokopské údolí – Dalejské údolí – Řeporyje – Stodůlky.

Na páté trase turisté startují od 7 – 9 hod. u metra „C“ Chodov na Praze 4. Trasa je dlouhá 25 km a vede přes Kunratický les – Modřanskou rokli – Braník – Chuchli – Slivenec a Prokopské údolí.

Cyklotrasy jsou na výběr tři. Na první trase turisté startují od 10 – 12 hod. ze Slunečného nám. v Praze 13. Trasa je dlouhá 9 km. Vhodná je pro rodiny s dětmi, kočárky a bruslaře.

U druhé trasy dlouhé 25 km turisté startují v Řepích a pokračují Chrášťany – Ořech – Lužiny.

Třetí trasa je dlouhá 40 km. Startuje se z Lužin a pokračuje se přes Černošice – Hlubočepy – Nová Ves.

Běžecká trasa je dlouhá 12 km. Tento první turistický běh je pořádán v rámci projektu „Běžecká turistika 2014“. Hlavním partnerem je společnost HERVIS sports. Turisté startují v 9 hod. na konečné tramvajové zastávce Hlubočepy. Limit pro zařazení do slosování o ceny od společnosti HERVIS sports je 100 min. (8,5 min./ 1 km).

Cíl všech tras je do 16 hod. na radnici MČ Prahy 13 na Slunečném nám., kde proběhne i losování cen od společnosti HERVIS sports.

V průběhu pochodu bude v 11 hod. odhalena na Petřínské rozhledně pamětní deska Klubu českých turistů, budovateli Petřínské rozhledny. Pro registrované účastníky pochodu bude od 10.30 – do 12 hod. volný vstup na rozhlednu. (Místo vstupenky poslouží popis trasy – 1 popis = 1 osoba).

Návštěvníci veletržního stánku, kromě výše uvedených informací získali také Kalendáře turistických akcí 2014, Atlas turistických cílů 2014, nástěnný kalendář 2014, pozvánky na další připravované akce v roce 2014, rozkládací brožury, kde návštěvníkům byly poskytnuty informace o nově otevřených trasách pro vozíčkáře, o činnosti Klubu českých turistů spolu s přihláškou a informacemi, jak se stát členem Klubu českých turistů a časopis TURISTA. Společnost TRASA předváděla turistické za laminované mapy ČR. Kdo měl zájem o zhotovení konkrétní mapy, získal podrobné informace jak je připravit a rozesílat.

Tisková zpráva KČT, 24. února 2014
kontakt – sekretariát KČT: tel. 736 754 001, marouskova@kct.cz

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy