Jste zde

Domů

KČT vydal dvě sběratelské brožury a sbírkovou edici samolepek k výročím 100 let vzniku republiky a 130 let od založení KČT (listopad 2017)

KČT vydal dvě sběratelské brožury a sbírkovou edici samolepek k výročím 100 let vzniku republiky a 130 let od založení KČT (listopad 2017)

100 let republiky, 130 let v pohybu  100 let republiky, 100 pochodů a výletů, 100 kulturních zážitků  130 let KČT

Česká republika oslaví příští rok 100 let od svého vzniku a Klub českých turistů si připomene 130 let od svého založení. KČT pokračuje v pochodech k těmto významným výročím. Zapojte se do projektu i vy a zúčastněte se některého z mnoha pochodů. Sbírejte do sběratelských brožur samolepky a originální razítka, zúčastněte se Velkého stoletého losování o hodnotné ceny.
V prodeji jsou dvě sběratelské brožury, modrá a zelená, prodávají se na pochodech, v infocentru KČT, přes internet v e-shopu KČT a ve vybraných prodejnách ROSSMANN Drogerie Parfumerie. Cena obou brožur je 100 Kč. V cíli jednotlivých pochodů je možné zatím získat celkem 58 samolepek - s modrou přelepkou do první brožury a se zelenou přelepkou do druhé. 
 
Od září 2017 do konce března 2018 probíhá druhé kolo projektu, které zahrnuje 35 pochodů. Zveme vás na čtyři listopadové akce:
  •  
  • Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic - pochod se uskuteční v Telči 5. listopadu 2017. Trasy 10 až 29 km s cílem u Boru končí na ČD Jihlávka (zájemcům bude převezeno zavazadlo na zastávku ČD v Jihlávce na 12. hodinu). Možný návrat autobusem ve 13 hodin z Jihlávky do Telče přes stanici Počátky-Žirovnice. Trasy 37 a 50 km s cílem v Telči. Pro účastníky připraven diplom a opékání špekáčků na Boru.

  • Za posledním puchýřem 2017 se uskuteční v Bučovicích od 17. do 19. listopadu 2017. Na pátek je nachystáno pět autobusových zájezdů po regionu, individuální program v okolí, večer cestovatelská beseda a promítání v kině. V sobotu proběhne pochod Za posledním puchýřem – pěší trasy 5 až 50 km, běžecká trasa 11 km, večer puchýřovská zábava.  Na neděli je připravena komentovaná prohlídka města. V muzeu speciální výstava o historii turistiky a posledních puchýřů. Součástí puchýře je i zimní táboření.

    • Podzimní setkání turistů Středočeské oblasti KČT je nachystáno na 25. listopad 2017 jako hvězdicový pochod. Cíl akce je v Roztokách u Křivoklátu, kde bude hrát k tanci i poslechu živá hudba. Další podrobnosti včetně navržených tras vedoucích malebnou krajinou Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko najdete na www.sokct.cz.
    • Po stopách armádního generála Ludvíka Svobody je název pochodu, který se koná 25. listopadu 2017 v Trnavě u Třebíče. Trasa povede okolo kolomazných kamenů, turisté si opečou klobásy a prohlédnou bunkr. V Hroznatíně se uskuteční v 11 hodin vzpomínkový akt za účasti rodinných příslušníků L. Svobody, Armády ČR a turistů. 

Více o pochodech i celém projektu na www.100letvznikurepubliky.cz.

Míla Bradová, Turista 11/2017


Děkujeme partnerům projektu: ROSSMANN Drogerie Parfumerie, SOCR ČR, Ministerstvo kultury, COOP, Česká pojišťovna, Modrá pyramida, Sběratelská karta, Jaderná elektrárna Temelín, Trodat, Hlavní město Praha, Botanická zahrada Praha,TVNova, Blesk, Lidé a Země, Turista, Turistika.cz, Regina DAB Praha, KAM po Česku, A.T.I.C.

 

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy