Jste zde

Domů

Klub českých turistů zve na oslavy 100 let republiky  

Klub českých turistů zve na oslavy 100 let republiky
klikněte na obrázek pro větší
ke stažení v PDF

V rámci programu vyvěsíme největší turistickou značku na světě na Petřínské rozhledně

Oslavte v Praze 100 let republiky v podání Klubu českých turistů (KČT). Na náměstí Republiky, v rámci celostátních oslav Společné století proběhne 26. – 28. října 2018 bohatý kulturní, hudební i turistický program. V sobotu můžete vyrazit třeba na Petřín, kde proběhne turistický happening s vyvěšením největší turistické značky na Petřínské rozhledně.

Turistický pochod na Petřín je připraven na sobotu 27. října 2018. Startuje se v 9.30 na náměstí Republiky od stanu KČT. V cíli, tedy na Petřínské rozhledně, dojde v 10.45 k pokusu o zápis do České knihy rekordů. „Nejen příznivci české turistiky, ale všichni, kdo na Petřín v tuto dobu přijdou, se stanou svědky nového českého rekordu. Bude zde přeměřena a posléze slavnostně vyvěšena největší turistická značka na světě. Stane se tak symbolicky v rámci oslav Společné století, ale také proto, že stavbu Petřínské rozhledny v roce 1891 Klub českých turistů inicioval,“ říká Vratislav Chvátal, předseda KČT.  

Pozvánka na třídenní program s KČT

Pátek 26. října 2018

V pátek se na náměstí Republiky odehraje program pod patronací Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. V rámci tohoto dne se můžete těšit na hudební program, Festival českého jídla a výstavu mapující stoletý vývoj obchodu a cestovního ruchu. V odpoledních hodinách proběhne doprovodný program, ve kterém vystoupí zajímavé osobnosti z oblasti obchodu a cestovního ruchu a vše bude doprovázeno videoprojekcí právě k tematice obchodu a cestovního ruchu. Vystoupení v rámci tohoto bloku přislíbila i ministryně průmyslu a obchodu a čestná prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR – Marta Nováková. 

tisková konference 17. října 2018
tisková konference 17. října 2018

Sobota 27. října 2018

Sobotní program připravuje KČT na náměstí Republiky ve spolupráci s Městskou částí Praha 1. Těšit se můžete na zajímavé rozhovory s osobnostmi Prahy 1, soutěž o vstupenky do Muzea smyslů a na hudební program v podání Maorské skupiny Whakaari Rotorua z Austrálie či Big Band Biskupská a Mojito Gallery. 

Vydat se můžete na Petřín, kde proběhne pokus o nový český rekord.

Pokud chcete oslavy prožít aktivně, můžete se zúčastnit jednoho z turistických pochodů. Start všech tras je na náměstí Republiky ve stanu KČT, kde obdržíte další pokyny. Můžete si vybrat pěší trasu od metra Anděl či od metra Kobylisy. Půjdete zajímavými turistickými stezkami Prahou podle popisu a dojdete zpět na náměstí Republiky.    

Speciální pochod na Petřín startuje v sobotu 27. října 2018 od 9.30 do 10.00 od stanu KČT z náměstí Republiky. Trasa pochodu měří 4 km a vede přes Nové Město, Újezd na Petřín. Pro výstup na Petřín můžete použít lanovou dráhu. Cílem je prostranství u Petřínské rozhledny, kde proběhne od 10.30 do 12.30 doprovodný program, kterým provede moderátor a sportovní komentátor Miroslav Augustin. Zahraje kapela Hot Wings.

V 10.45 se pokusí zástupci Klubu českých turistů o nový Český rekord: komisaři agentury Dobrý den přeměří největší turistickou značku na světě (v rozměrech 5x5m). Tu následně v 11 hodin vyvěsí na Petřínskou rozhlednu česká slacklinerka Anče Kuchařová. Symbol české turistiky, červená turistická značka, bude na rozhledně viset do 17. hodiny.  

Neděle 28. října 2018

Nedělní program se ponese v duchu vyvrcholení dvouletého projektu Klubu českých turistů „100 let republiky, 130 let v pohybu“:

10.00 – hudební program, skupina Třehusk   

10.30 – zahájení programu, úvodní slovo předsedy KČT V. Chvátala

10.40 – hudební program, skupina Třehusk 

11.10 – Český rekord: přeměření největší turistické značky ag. Dobrý den, pokřtění značky horolezcem Radkem Jarošem, vyvěšení značky z oken přilehlé budovy

11.30 – rozhovor sportovního komentátora M. Augustina s horolezcem Radkem Jarošem, autogramiáda

12.00 – Maorská skupina Whakaari Rotorua (Austrálie)  

12.30 – filmová projekce – jak šel čas v Klubu českých turistů

13.00 – hudební program, Kantoři

14.00 – rozhovory s osobnostmi sportu a turistiky (M. Augustin)

14.30 – hudební program, Kantoři

15.00 – Stoleté losování – vyvrcholení sběratelské soutěže (hl. ceny elektrokolo, jízdní kolo Author, Rossmann balíčky aj.)

15.30 – Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky + vystoupení tanečního souboru Hortenzie

17.00 – Pražský komorní orchestr

Společné století

Třídenní program Klubu českých turistů je součástí národních oslav Společné století. Více informací o dalších akcích v centru Prahy najdete na www.spolecnestoleti.cz.

 

Společné století     100 let republiky, 100 pochodů a výletů, 100 kulturních zážitků    130 let KČT     

Akci podporují

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Rossmann, Městská část Praha 1, CzechTourism, Magistrát Hl. města Prahy, Ministerstvo kultury, OZP, Lesy ČR, Alpinepro.

Mediální partneři: TV Nova, Blesk, Frekvence 1, Turista       

Kontakt pro média: Roman Hrůza, PR manažer

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy