Jste zde

Domů

100 let republiky / 130 let KČT
100 let republiky
130 let KČT

Celostátní projekt Klubu českých turistů:
100 let od vzniku republiky, 130 let od vzniku KČT

Pochodem vchod, ráz dva… Ne, nelekejte se, branná povinnost nezačala. Naopak, rozhodnutí, zda vyrazíte na pochod s Klubem českých turistů, je zcela na vás. My vám prozradíme, proč byste se měli připojit s celou rodinou a kam vyrazit. 100 výletů, 100 kulturních zážitků totiž jistě stojí za to a navíc aktivně oslavíte 100 let od vzniku republiky.  

Klub českých turistů přichází již nyní s projektem na oslavu tohoto republikového jubilea. KČT si v roce 2018 připomene další kulatiny – 130 let od svého vzniku. 

Série pochodů s názvem „100 let republiky, 130 let v pohybu“ startuje 25. března 2107 v Praze.  Zúčastnit se může každý, kdo přijde na místo startu a uhradí symbolické startovné. Pak už stačí vybrat si vhodnou trasu.  

„100 výletů, 100 kulturních zážitků, to je ideální příležitost, jak stylově oslavit kulaté výročí od vzniku republiky, rozhýbat tělo, pobýt na čerstvém vzduchu a sejít se s přáteli,“ říká organizátor Jaroslav Krejzlík a dodává, že vždy na každém pochodu se mohou účastníci těšit na tombolu, speciální razítko, samolepku a kulturní zážitek, který připomene vznik republiky. 

Projekt KČT

Součástí projektu je vydání sběratelských brožur ve 4 dílech. První brožura bude obsahovat 23 pochodů od března do konce srpna. Do brožury se budou sbírat samolepky s fotkami významných míst daného pochodu a také každý pochod bude mít své razítko. Opět s motivem vázaným k danému pochodu.

Samolepky budou také soutěžní – pokud nasbíráte všech 100 samolepek a na arch, který bude součástí brožury, vylepíte růžky z jednotlivých samolepek, můžete vyhrát další pěkné ceny. Toto losování proběhne až 28. října 2018

Na každém pochodu bude „Stoleté losování“ o ceny od partnerů.

Rozsáhlý projekt stovky pochodů byl představen a odsouhlasen na jednání ústředního výboru KČT v červnu 2016. Prezentace projektu a spolupráce s pořadateli je rozdělena do tří částí podle termínu pochodu. 

  • 1. část – pochody v termínech od 25. března do 31. srpna 2017, tj. 23 pochodů
  • 2. část – pochody v termínech od 1. září 2017 do 31. března 2018, tj. 26 pochodů 
  • 3. část – pochody v termínech od 1. dubna do 21. října 2018, tj. 50 pochodů

Vyvrcholení celého společného projektu proběhne 26. až 28. října 2018 v Praze, kdy budou připraveny trasy po celé Praze s možností návštěv vybraných muzeí, galerií a dalších památek zdarma.

Cílem projektu je propagovat KČT jako celek, chceme přimět veřejnost k pohybu, pobytu na čerstvém vzduchu a sdílení myšlenky spojení turistiky a oslav 100 let republiky. 

Zahájení oslav proběhne 25. března 2017 v Praze pochodem „Za jarním sluníčkem“

Trasy pochodů:
Pěší 5 km – „kočárková“ - bezbariérová, vhodná i pro vozíčkáře. Start 10–12 hod., Národní technické muzeum.  
Pěší 7 km – start 9–11 hod., Kinského náměstí, zastávka tramvaje č. 9, 12, 20.
Pěší 9 km – start 9–11 hod., metro C Kobylisy, výstup Salesiánské divadlo.
Pěší 17 a 22 km – start 8–10 hod., metro C Kobylisy, výstup Salesiánské divadlo.

Cíl všech tras: 11–16 hodin, Národní technické muzeum na Letné 

Podrobnosti a propozice ke stažení: na našem webu

Program: absolvování turistické trasy dle vlastního výběru, vstup do Národního technického muzea zdarma, kulturní a hudební program. Na akci bude k dispozici první razítko 100 let vzniku republiky a tematická samolepka do brožury, vydané k tomuto projektu. 

Více informací: www.100letvznikurepubliky.cz

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy