Jste zde

Domů

POZOR, TYTO STRÁNKY SE JIŽ NEAKTUALIZUJÍ,
PROSÍM NAVŠTIVTE DATOVÝ SKLAD
https://datovysklad.kct-db.cz


Česká cykloliga - dobrovolná soutěž pro všechny cyklisty

Odznaky za 10 let České cykloligy (ČCL) – stav 2019
Odznaky za 10 let České cykloligy (ČCL) – stav 2019

Dopis účastníkům 2018

Vážení cykloturisté a cyklisté,

letošní ročník je jubilejním desátým ročníkem pořádaným podle nových pravidel. Proto bude mít speciální diplom a jiný tvar odznaku na památku. Všem účastníkům nad 20 tisíc ujetých kilometrů bude odznak věnován zdarma, ostatní si ho budou muset zaplatit. Zakoupit si ho budou moci mimořádně i ti, kteří v roce 2018 nesplní potřebný počet kilometrů.

Abychom mohli výrobu odznaku v potřebném množství včas zajistit, potřebujeme od vás zjistit zájem dopředu. Termín nahlášení je do 30. června 2018 na e-mail nebo mobil garanta soutěže (Ivan.Filipec@seznam.cz, 724 209 445). Od příštího ročníku plánujeme i novou řadu diplomů.

V přiložené tabulce jsou vyznačeni barevně všichni aktivní, kteří ujeli více jak 20 tisíc kilometrů. Všichni žlutě označení obdrželi pouze diplomy, červeně označení obdrželi diplom a odznak.

Odběr odznaků není povinností, pokud někdo odznaky nesbírá, nemusí si jej ani objednávat, ani přebírat.
Přejeme Vám mnoho naježděných kilometrů bez nehod a zachovejte nám přízeň !

Za sekci cykloturistiky
předseda Josef Sýkora
garant ČCL Ivan Filipec


Ke staženíPravidla

Česká cykloliga je celoroční víceletá soutěž cyklistů bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti, výkonnosti či handicapu. Je založená na dobrovolném a pravdivém nahlášení poctivě ujetých kilometrů.

Smyslem soutěže je podpořit zájem využívat jízdní kolo pro jízdu do práce, za zábavou či turistikou s využitím cyklotras a cyklostezek. Cílem je univerzální rozšíření alternativní dopravy, posílení fyzické a zdravotní kondice co nejširší populace.

Česká cykloliga probíhá celoročně od 1. ledna do 31. prosince. Vyhodnocena bude každoročně vždy k 31. lednu.

Jednou za tři roky bude vyhodnocení v kategoriích:

    žákovská 10 - 15 let,
    juniorská 16 - 21 let,
    dospělí 22 - 33 let,
    masters 34 - 57 let,
    senioři 58 let a více.

Další kategorie je RODINNÁ - vždy minimálně dvě osoby a součet km.

Na stránkách KČT bude umístěna přihláška do ČCL ke stažení.

Česká cykloliga má 5 stupňů:

    III. liga ............. 900 km
    II. liga ........... 1 800 km
    I. liga ............ 3 600 km
    Extraliga ........ 7 200 km
    Superliga ...... 12 000 km

Odměny

Všichni účastníci obdrží každý rok barevný diplom a odznak. Začínající účastník obdrží odznak základní barvě zdarma a každý další rok odznak v ceně 30 Kč v jiné barevné variantě. V ceně je zahrnut pěkný barevný diplom a ražený barevný odznak, kde bude zvýrazněn výkonnostní stupeň. Každý účastník má možnost zakoupení PAMĚTNÍ KARTY Cesty ke hvězdám v ceně 25 Kč.

Hlášení

Hlášení o ujetých kilometrech zasílejte na adresu:

Ivan Filipec, Jižní 352, 471 27 Stráž pod Ralskem
e-mail: ivan.filipec@seznam.cz, telefon: 487 851 465 mobil: 724 209 445

Finanční obnos na účet číslo 6024832001/5500
     VS - číslo odboru nebo datum narození obráceně
     SS - ročník soutěže

Přehled České cykloligy bude každoročně umístěn na webových stránkách KČT a všem zúčastněným zaslán elektronickou poštou.

V hlášení musí být uvedené jméno, titul, datum narození, trvalé bydliště a počet ujetých km.

Pro statistické účely je třeba rozlišit najeté kilometry při sportovních akcích, při turistice a ostatních jízdách. Dále je nutné uvést roční období, ve kterém byly kilometry najety.

schváleno cyklosekcí KČT, listopad 2010
změna čísla účtu únor 2012

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy