Jste zde

Domů

Turisté hodnotí svou činnost

Turisté hodnotí svou činnost - oblastní konference KČT, foto archiv
foto archiv KČT

Praha, 26. ledna 2015: Oblasti Klubu českých turistů připravují konference, kde turisté zhodnotí svou dosavadní činnost.

Členské schůze základních článků odborů Klubu českých turistů jsou o hodnocení úspěšnosti minulého roku a přípravy na daný rok, řekl Ing. Mojmír Nováček, generální sekretář Klubu českých turistů.

V období kolem Nového roku a Tří králů se konají na 50 místech ČR akce „Novoroční čtyřlístek“. Do těchto akcí je řada z nich zařazena a plní čtyři novoroční dobré skutky:

  1. Jdi na Nový rok na výlet – překonej svou pohodlnost a udělej něco pro sebe.
  2. Pozvi někoho ze svého okolí – udělej radost někomu ze svých bližních tím, že jej vezmeš s sebou.
  3. Poznej kus přírody – projdi maličký kousek vlasti a poznej ho vlastními smysly.
  4. Přispěj potřebným – částkou 20 Kč a výše přispěješ na konto, vyhlášené KČT na podporu aktivit pro zdravotně handicapované spoluobčany. Získané prostředky budou využity na vyznačení turistické trasy pro vozíčkáře.

V únoru a březnu turisté v jednotlivých krajích připravují jednání, kde zhodnotí nejen svoje uskutečněné turistické akce, ale také především podporu krajů, které pomáhají přispívat na obnovu turistického značení.

Krajská zastoupení Klubu českých turistů již připravují významné turistické akce mezi, které patří: „Oslava 120. let vybudování první turistické chaty u propasti Macocha (1895)“, nebo

„3. ročník Festivalu amatérských turistických filmů a elektronických fotografií“, který se uskuteční od 10. - 12. dubna 2015 ve Zlíně. Účelem festivalu bude propagace organizované turistiky Klubem českých turistů. Festival bude přehlídkou vybraných amatérských filmů a fotografií pořízených členy Klubu českých turistů s tématickým zaměřením na děj ze života Klubu. Program festivalu bude uspořádán tak, aby byl zároveň součástí inspiračního jarního zahájení turistické sezóny roku 2015. Další významnou akcí je zahájení roku Evropských pochodů „EURORANDO 2016“. Tyto pochody budou probíhat od září 2015 – do září 2016 ve všech částech Evropy. Jednání turistů završí „Celostátní konferencí Klubu českých turistů“, která se bude konat 28. března 2015 ve Slovanském domě v Praze a bude věnována 25 letům od obnovy Klubu českých turistů v roce 1990.

Klub českých turistů je jedním z nejstarších českých spolků, který nepřetržitě působí od roku 1888. V jeho začátcích působily takové osobnosti jako Vojta Náprstek či Jiří Guth – Jarkovský. Od roku 1889 klub vytváří a udržuje turistické značené trasy, jejichž systém a stav nám závidí celá Evropa. V posledních letech klub udržuje také značení cyklotras, tras pro turistiku na koni, lyžařských běžeckých tras a tras pro vozíčkáře. Celková délka udržovaných značených tras již přesáhla 80 tis. km, což je dvojnásobná délka rovníku. Kromě údržby turistického značení klub pečuje o řadu horských turistických chat, organizuje turistické akce pro veřejnost a vydává časopis TURISTA nebo Obrazový atlas turistických cílů. Klub má zastoupení ve všech krajích ČR a v řadě měst a obcí.

Vstupem do řad 33.000 členů Klubu českých turistů nejen podpoříte českou turistiku a cestovní ruch, ale získáte možnost trávit volný čas v přírodě s partou turistů, odreagovat se od všedních starostí a udělat tak hodně dobrého pro své zdraví a dobrou náladu. Více podrobností o Klubu českých turistů je na webu www.kct.cz.

Tisková zpráva KČT 26. ledna 2015
kontakt – sekretariát KČT: tel. 736 754 001, marouskova@kct.cz

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy