Domů » Činnost, akce » Významé akce KČT

Pořádá: Moravskoslezská krajská rada Asociace TOM

Kontakt: Mojmír Nováček, tel.: 603 513 144

e-mail: mojmir.novacek@seznam.cz, www.tomici-msk.cz

Zimní sraz tomíků se každoročně koná u srubu KČT, odboru Baník Ostrava na Ostravici pod Ostrou horou. Od 10 do 14 hod. se účastníci zapojují do her a soutěží, které připraví zúčastněné oddíly. Na závěr vítězové obdrží diplomy a drobné ceny. Samozřejmostí je zapojení všech účastníků do sbírky Novoroční čtyřlístek.

10. Medzinárodný zimný sraz turistov, 51. ročník Zimný sraz KST a stretnutie TOM

Oščadnica, Slovensko 25. - 28. 1. 2018

Pořádá: Obec Oščadnica, Regionální rada KST

Kontakt: e-mail: srazturistov@oscadnica.sk, www.oscadnica.sk

registrace tel.: +421 917 621 260, ubytování tel.: +421 414 382 101

Jubilejní mezinárodní sraz nám představí krásy Kysuckých Beskyd, budou připraveny upravené trasy, zimní táboření bude u chaty na Velké Rači. Uzávěrka přihlášek 15. 12. 2017.

6. Festival turistických amatérských filmů a fotografií6. Festival turistických amatérských filmů a fotografií

Zlín – Vizovice, Zlínský kraj, 20. - 22. 4. 2018

Pořádá: KČT, oblast Valašsko-Chřiby a KČT, odbor Vizovice

Kontakt: Ing. Miloslav Vítek, tel.: 736 754 033

e-mail: eurobeds.vitek@kct.cz,

přihlášky a informace: www.turistickyfilmfestival.cz

www.kctvizovice.ic.cz

Prodloužený víkend nejen s promítáním krátkých filmů s turistickou tématikou natočených členy KČT, ale i s poznávací turistikou po Valašsku a zábavným programem.

16. Letní turistický sraz Sokolov

16. Letní turistický sraz

Sokolov, Karlovarský kraj, 30. 6. - 8. 7. 2018

Pořádá: KČT, odbor Krušné hory Sokolov a KČT, oblast Karlovarský kraj

Kontakt: Ladislav Zoubek, tel.: 730 574 208

e-mail: ladislav.zoubek@gymso.cz,

Díky výhodné poloze v údolí řeky Ohře, rozprostřeného mezi svahy Slavkovského lesa a Krušných hor, i řadě atraktivních míst pro rekreaci vám můžeme v Sokolově a jeho okolí nabídnout množství aktivit od pěší turistiky a cykloturistiky až po koupání v atraktivním prostředí. Dopřejte si poznání kulturních a historických míst a objektů Sokolova.

50. Lanškrounská KOPA

Lanškroun, Pardubický kraj, 7. - 8. 9. 2018

Pořádá: KČT, odbor Lanškroun

Kontakt: Ing. Jiří Krejča, tel: 737 342 956

e-mail: jkrejca@razdva.cz,

www.kctlanskroun.cz/lanskrounska-kopa

KČT Lanškroun zve příznivce turistiky na 50. Ročník Lanškrounské KOPY, jehož trasy Vás zavedou do předhůří Orlických hor. Celkem se jedná o 7 tras (5 - 100Km) pro pěší turisty - trasy 5, 10, 15 km vedou přes „Pohádkový les“ a 7 tras (20 – 110 km) pro milovníky cykloturistiky. Dále nabízíme pro náročné jednotlivce i běh v okolí Lanškrouna - KOPA běh. Vedle sportovního vyžití nabízíme i kulturní zážitky, neboť nedílnou součástí Lanškrounské KOPY jsou „Městské slavnosti“, které vrcholí v sobotu večer velkolepým ohňostrojem. Těšíme se na Vaši účast v Lanškrouně.

49. ročník Jede Kudrna okolo Brna, akce IML, akce IVV49. ročník Jede Kudrna okolo Brna, akce IML, akce IVV

Brno, Jihomoravský kraj, 29. - 30. 9. 2018

Pořádá: KČT, odbor Mapa Brno

Kontakt: Michael Stanovský, tel.: 603 538 168

e-mail: info@iml-czech.com, www.iml-czech.com

Jediný mezinárodní pochod zařazený do seriálu IML v Česku. Dvoudenní pochod, každý den trasy 10, 20, 30 a 40 km. V sobotu je možno získat razítko „Vystup na svůj vrchol“, každý den razítko IVV a za oba dva dny razítko IML + medaili. Plnění „Turistické 200“ a „IML & IVV – CUP“. V sobotu je připravena 10 km trasa Rodinná turistika, v neděli Toulavý kočárek 6-10 km.

V prodeji suvenýry, turistické známky a nálepky. V doprovodném programu taneční zábava, vyhodnocení a předání ocenění IML. Trasy pochodů jsou vedeny v krásné oblasti Brněnské přehrady, Pohádky máje a Moravského krasu, přes hrad Veveří a rozhlednu Babí lom. Spolu se stovkami turistů z celého světa přijďte i vy obdivovat krásu moravské přírody.

47. ročník Za posledním puchýřem Semily

Semily, Liberecký kraj, 15. - 18. 11. 2018

Pořádá: KČT, odbor Semily

Kontakt: Zdeňka Marková, tel.: 724 096 226

e-mail: kct.semily@seznam.cz, www.posledni-puchyr-2018.cz

Město Semily se rozkládá na severovýchodě Čech, v podhůří západních Krkonoš, pod severovýchodním úbočím bájné hory Kozákov. Touto akcí ukážeme turistům nádherný kout naší vlasti Český ráj, který vyniká velkým množstvím přírodních i historických památek a to vše střeží dvě dominanty kraje Trosky a Kozákov. Semilsko je krajem dalekých rozhledů a hlubokých údolí, kterými se proplétá řeka Jizera. V bezprostřední blízkosti města Semily je unikátní kaňon řeky Jizery s Riegrovou a Kamenického stezkou a Bozkovské dolomitové jeskyně. To jsou místa, která rozhodně stojí za návštěvu a my vás na ně v pátek rozvezeme.

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

Partnerské spolky

Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů