Jste zde

Domů » Činnost, akce » Významé akce KČT

Významné akce KČT v roce 2017

50. Lyžařský přejezd Lužických hor

Lužické hory, Česká Lípa, Ústecký kraj, 28. – 29. 1. 2017
Pořádá: Bor pro sport a KČT, odbor Nový bor
IKontakt: Jaromír SKUBA, tel: 736 214 386,
e-mail: jskuba@seznam.cz, www.borprosport.cz
Již 50 let se sjíždějí milovníci běžeckých tůr do Světlé pod Luží, aby se vydali neobvyklými cestami v těchto horách. Jede se za každého počasí. Jsou-li sněhové podmínky nedobré, jde se pěšky. O sobotním večeru patřícímu hudbě, tanci, zpěvu, povídání a sklářské bohaté tombole se na lyžařskou nepřízeň zapomíná.

15. Český zimní sraz v Domažlicích15. Český zimní sraz v Domažlicích

Domažlice, Plzeňský kraj, 9. – 12. 2. 2017
Pořádá: KČT, odbor Domažlice
Kontakt: Petr MATĚJKA, tel: 724 088 949, e-mail: kct.domazlice@seznam.cz, www.kctdomazlice.cz
KČT Domažlice připravil pro turisty XV. Český zimní sraz turistů v termínu od 9. do 12. února 2017. V případě dobrých sněhových podmínek čekají na účastníky upravené lyžařské stopy v okolí Capartic, Čerchova a Gibachtu. Mimo to je připraveno 9 pěších tras okolo Domažlic. Vyznavači zimního táboření mají připravený prostor. V rámci srazu budou probíhat komentované prohlídky města, mše a koncert v kostele. Otevřena budou muzea a věž na náměstí. Sraz pak bude zakončen turistickým bálem. Nashledanou v Domažlicích.

5. Festival amatérských turistických filmů a fotografií5. Festival amatérských turistických filmů a fotografií

Zlín – Vizovice, Zlínský kraj, 21. – 23. 4. 2017
Pořádá: KČT, oblast Valašsko-Chřiby a KČT, odbor Vizovice
Kontakt: Miloslav VÍTEK, tel: 736 754 033, e-mail: eurobeds.vitek@kct.cz
www.kctvizovice.ic.cz, www.turistickyfilmfestival.cz
Přihlášky filmů: eurobeds.vitek@kct.cz,
Festival obsahuje nejen promítání úspěšných filmů a sleidů, ale i jarní turistiku po Valašsku a seminář fotografování a filmování. Bližší informace o programu budou na výše uvedených www stránkách. Na festivalu se pobavíte a poznáte, jak to dělají vaši kolegové. Festival je jednou z akcí k oslavě stoletého výročí založení našeho státu. Velké kino ve Zlíně je v opravě a festival se bude konat v multikině „Jablko“ v centru Zlína.

19. Mezinárodní cyklosraz S kolem kolem Prahy19. Mezinárodní cyklosraz S kolem kolem Prahy

Praha, Středočeský kraj, 4. – 9. 7. 2017
Pořádá: KČT Praha + KČT Středočeská oblast
Kontakt: Pavel ČERNÝ, tel: 736 754 105
e-mail: cyklo.praha@kct.cz, www.prahouturistickou.cz V
Vícedenní setkání příznivců cykloturistiky. Výjezdy cyklobusem, cyklovlakem,
cyklometrem a po vlastní ose. Večerní výstup na Petřínskou rozhlednu. Součástí bude konference k výročí 200 let vynálezu jízdního kola a prezentace elektrokol s možností testování. Centrum cyklosrazu tradičně na ČZU v Praze-Suchdole. V závěru srazu manifestační cyklojízda napříč Prahou.

2. Mezinárodný, 64. Slovenský zraz KST a 48. stretnutie TOM 2. Mezinárodný, 64. Slovenský zraz KST a 48. stretnutie TOM

Duchonka, okres Topolčany, SR, 6. – 9. 7. 2017
Pořádá: KST, www.duchonka2017.kstrrto.sk
Přihlášky: Jan Sýkora, tel. 736 754 652
kct.msk@email.cz
V r. 2016 proběhl 1. ročník Mezinárodní letní sraz turistů u nás v Beskydech, na který navazuje 2. ročník na Slovensku u přehrady Duchonka, předpokládá se účast i z Maďarska a Polska, pod sloganem „Turisti všetkých krajin spojte sa...“

48. Jede Kudrna okolo Brna akce IML, akce IVV

48. Jede Kudrna okolo Brna akce IML, akce IVVBrno, Jihomoravský kraj, 22. – 24. 9. 2017
Pořádá: KČT, odbor Mapa Brno
Kontakt: Michael STANOVSKÝ, tel: 603 538 168
e-mail: info@iml-czech.com, www.iml-czech.com
Mezinárodní pochod 10,20,30 a 42 km. Jediný pochod v ČR, kde je možno plnit podmínky IML. V sobotu je možno získat razítko „Výstup na svůj vrchol“. V prodeji několik suvenýrů, včetně turistické známky a nálepky. V doprovodném programu taneční zábava, vyhodnocení a předání ocenění IML. Jednotlivé trasy vedou přes Brněnskou přehradu s hradem Veveří, rozhledna Babí lom. V sobotu je připravena 10 km trasa – Rodinná turistika.

25. Beskydský Mont Blanc25. Beskydský Mont Blanc

Malá Prašivá, Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, 7. 10. 2017
Pořádá: KČT, odbor Nová Huť Ostrava
Kontakt: Zbyněk HUSÁK, tel: 736 606 977
e-mail: Zbynek.Husak@arcelormittal.com
Zveme Vás na poslední výstup jubilejního 25. ročníku oblíbených etapových výstupů pod názvem Beskydský Mont Blanc 7. 10. 2017 do Beskyd na Prašivou. Každý ročník zahrnuje výstupy na 5 různých vrcholů, které se každý rok obměňují. Součet všech nadmořských výšek by se měl přiblížit výšce Mont Blancu. Ne vždy se to podaří a někdy i pár set metrů chybí. Závěrečný výstup je spojen s krajským srazem turistů a s oslavou 100 let vzniku republiky. Přijdte se podívat na obnovující se chatu KČT Na Prašivé, přijďte se podívat na její rozhlednu, přijdte si opéct buřta na ohni, nebo se podívat na dřevěný kostel svátého Antonína Paduánského.

46. Za posledním puchýřem

46. Za posledním puchýřemBučovice, Jihomoravský kraj, 17. – 19. 11. 2017
Pořádá: KČT, odbor Bučovice, KČT-JMO
Kontakt: Ing. Roman Volek, tel: 602 532 075
e-mail: alf@ktnoha.cz, http://www.posledni-puchyr.cz
Po dvou letech se pochod Za posledním puchýřem vrací na Jižní Moravu, tentokrát do malebného městečka ležícího na říčce Litavě. Přímo v Bučovicích můžete obdivovat zámek, který je unikátní ukázkou italské renesance na sever od Alp. Sobotní trasy zavedou turisty do přírodního parku Ždánický les. V rámci zájezdů pak jejich účastníky provedeme Slavkovským bojištěm nebo historií a tradicemi Moravského Slovácká. Chybět nebude ani tradiční zábava a připravujeme i spoustu dalších aktivit, které vám u nás zpestří pobyt.

 

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy